Aktualności:

MUSIAŁEM UTRUDNIĆ REJESTRACJĘ ZE WZGLĘGU NA DUŻĄ ILOŚĆ REJESTRACJI BOTÓW

Mobile Main Menu

Lindebusch - zagadka naszej okolicy

Zaczęty przez Fjolux, Kwiecień 27, 2010, 14:37:58 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

szakonika

#10
Mi też się wydaje, że 7/4 ma rację. A nawet powiedziała bym że jestem tego pewna. to jest chyba w miejscu gdzie teraz jest pole, nawet nie w lesie. jak dobrze kojarzę że to ciemne to rów, tak?

Fjolux

Odświeżam temat, ponieważ po długim czasie poszukiwań udało mi się dotrzeć do nowych informacji(śledząc profil Janusz
Justyna
). Myślałem już chwilami, że ta osada to tylko błąd na mapie ale okazało się, że naprawdę istniał tam folwark pod taką nazwą. Informacja ta pochodzi ze starego słownika nazw geograficznych ziemi złotowskiej dostępnego w bibliotece cyfrowej(http://dlibra.bibliotekaelblaska.pl/Content/49822/Heft57.pdf)
Oto definicja i tłumaczenie( google+ własne ):
CytujLindenbusch,
1809  eingegangenes Vorwerk von Grunau;  1818 stand hier aber noch  eine  Scheune.  Im Aufnahmeprotokoll  von  1783 heißt es:
,,Lindenbusch ist ein Vorwerk ohnweit Grunau nebst einem anderen dazu gehörigen kleinen Vorwerk ohne Namen und verschiedenen Jägerhäusern." (Grundakten  der Herrschaft Grunau von  1818.)
-------
CytujLindenbusch,
1809 otrzymał folwark z Grunau; 1818 stała tutaj już tylko stodoła. Protokół zapisu z 1783 roku stwierdza:
"Lindenbusch to folwark niedaleko Grunau, razem z innym małym folwarkiem bez nazwy i różnymi domami myśliwych."
(Podstawowe akty z panowania Grünau z 1818 r.)

Admin ma zawsze racje