Aktualności:

Poszukiwani moderatorzy dla działów o sąsiednich wsiach. Proszę o rejestracje i zgłaszanie się do Administratorów

Mobile Main Menu

Nazwy dla ulic

Zaczęty przez Fjolux, Maj 15, 2010, 21:09:51 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fjolux

Przenoszę te temat jako, że nie został zakończony.  :'(

Pomyślałem sobie, że fajnie by było gdyby nasze ulice miały swoje nazwy, dlatego proszę Was o swoje propozycje.
Stworzyłem mapkę według, której będziemy wymyślać nazwy ( ale nie jest to przeze mnie narzucone, że tak a nie inaczej ma wyglądać podział administracyjny:) można zgłaszać własne pomysły).



Czekam na wasze propozycje.

Zastanawiam się tylko czy nie połączyć 8 z 7 w jedną....

Admin ma zawsze racje

Fjolux

Moje propozycje

1- Bukowska lub Wierzchowska
2- Szkolna (chyba najbardziej pasuje:))
3- Debrzeńska (bo kiedyś biegła prosto do Debrzna) albo Stara
4- Polna:p
5- Człuchowska hehe
6- Bonińska
7- Kościelna
8- Parkowa
9- Krótka

Myślę sobie też, że jak już ustalimy nazwy to może postawimy jakiś drogowskaz na skrzyżowaniu( koło remizy) z naszymi nazwami.....B)

Potem Ania napisała:
CytujJestem za nazwą drogi numer 2 i 5, jak najpierw popatrzałam na mapkę te nazwy tez mi się nasuneły,
nazwa drogi numer 9 też pasuje,
jak mi się inne nazwy nasuną to napisze

Następna była szakonika:
CytujMyślę, że tak:
1 - Wierzchowska,
2 - Szkolna (bo inna chyba nie pasuje)
3 - Kolejowa ( bo na stację)
4 - Prosta, Kanionowa ( bo biegnie taki rowem jakby ;) )
5 - Mosińska albo Główna
6 - podoba mi się ta Bonińska
7 - Zakochanych ( jak dawniej ) Amorowa
8 - Brzozowa albo Lipowa ( nie pamiętam jakich drzew jest tam dużo)
9 - Wiejska :)
a skrzyżowanie  "Skrzyżowanie Łączne" ponieważ łączy 4 gł. drogi i na cześć zasłużonego sołtysa. Józef Łączny!

Potem ja  :-[
CytujPodoba mi się nazwa nr 7 - Alejka Zakochanych tym bardziej, że już nasi rodzice tak nazywali tę dróżkę.
Co do 8 ty chyba tam najwięcej jest topoli :D jak zresztą w całym Bukowie;)

A tak nawiasem mówiąc to czy ktoś wie w którym miejscu i czy w ogóle w naszej wiosce rośnie gdzieś Buk :) Jak się okaże, że nie ma to musimy szybko posadzić B)

Nazwa dla skrzyżowania to też b. dobry pomysł :)

i Ania zaproponowała  :)
Cytujprzy drodze nr 8 rosnie klon, jesienią bardzo ładnie wyglada, moze więc klonowa

Także Angela zabrała głos (mam nadzieję, że i tutaj zawita w końcu >:( )
Cytuj1-tak na żarty cmentarna albo nawiedzona,a serio muzyczna:)
2-szkolna
3-lipowa,dworcowa lub kolejowa
4-polna lub gruszkowa
5-kasztanowa
6-bonińska
7-parkowa
8-leśna
9-krótka pasuje bo z dziurami

Co do rosnących Buków w Bukowie to są.U państwa Koziara w ogrodzie jest ich chyba 5 i jeden jak sie wjeżdża do Bukowa od strony Mosin po prawej stronie.Ten jest ponoć pod ochroną  :P

A ja dalej zachecałem i zachecam  :P
CytujBardzo ciekawe propozycje
Cytujmuzyczna
hehe chyba wiem dlaczego;)
Ta leśna to z lasem ma nie wiele wspólnego;):D

ale dzięki za zaangażowanie a co do tych buków to sobie je pooglądam przy najbliższej okazji  :o

czekamy na inne propozycje

Wciąż zapraszam do dyskusji  :-\

Admin ma zawsze racje

wilk_polny

witam wszystkich, mam pytanie: czy w Bukowie rzeczywiście spodziewamy się w najbliższych latach nadania nazw ulicom, czy też zajmujemy się tematem czysto teoretycznie?
Jeśli ulice w Bukowie naprawdę miałyby mieć swoje nazwy, to z całym szacunkiem dla autorów propozycji przedstawionych w tym temacie, nazwy takie jak "Polna", "Leśna", "Parkowa" i tak dalej, w żaden sposób nie odróżniłyby Bukowa od innych wsi posiadających nazwane ulice. Takie nazwy są do bólu typowe i obecne w wielu wsiach i na osiedlach podmiejskich. Ponarzekałem, więc wypadałoby, abym podał alternatywę. Wydaje mi się, że przynajmniej jedna z ulic w Bukowie powinna nosić nazwę związaną z krótką powojenną historią naszej miejscowości (oczywiście można też próbować odnieść się do czasów wcześniejszych nazwać ulicę imieniem komtura krzyżackiego, albo pierwszego sołtysa wsi, natomiast do II wojny światowej większość jeśli nie całość mieszkańców Bukowa stanowili Niemcy, a my jako ludność napływowa raczej nie chcielibyśmy tego faktu uwypuklać). Tak więc wydaje mi się, że specyficzne dla naszej miejscowości, i chyba uzasadnione, byłoby nazwanie jednej z ulic otaczających kościół imieniem ks. Antoniego Ciemięgi, który doprowadził do budowy kościoła w Bukowie w trudnych czasach komunizmu.
Poza tym konieczne wydaje się nazwanie ulicy w kierunku Mirogniewu "Szkolną", ponieważ szkoła oddalona jest od centrum wsi, a tablica z taką nazwą ulicy pokieruje każdego, kto przyjedzie do Bukowa i będzie chciał do szkoły trafić. Tyle ode mnie.

Fjolux

Witam nowego użytkownika :) (chętnie poznamy się w dziale poznajmy się)

Ma nadzieję, że temat ten, choć na dzień dzisiejszy jest rozpatrywany czysto teoretycznie, to pomysły zgromadzone w nim będą wykorzystane przy ewentualnym wprowadzeniu go w życie. Podobają mi się historyczne nazwy jak i docenienie pracy ks. Antoniego dla wsi.

Admin ma zawsze racje